De grijze golf heeft een e-bike

Vorige week zag ik ze weer: een peloton van zestig of zeventigers op elektrische fietsen op weg naar de koffie met appelgebak. Niemand die ze inhaalde. Tenzij je zelf ook een stekker had. Laat dat even bezinken. De doelgroep waar de vakantiepark- en attractiebranche jarenlang lacherig over deed, “dat zijn die mensen met een rollator en een thermoskan”, blijkt de meest kapitaalkrachtige gast van het land. Ze hebben tijd, geld en, belangrijker nog, geen schoolvakanties

En wat doen wij? We blijven ons aanbod  nog te veel ontwerpen voor gezinnen met kinderen van acht. Glijbanen, speeltuinen, en entertainment dat zich op de kinderen richt. Prima product, maar de bezettingsgraad in oktober schreeuwt om een ander verhaal.

De actieve senior wil geen bingo. Die wil een wandeling met een verhaal, een goede lunch zonder frituurgeur en een bed dat niet na twee nachten rugpijn veroorzaakt. Die wil rust op dinsdag en gezelligheid op vrijdag, en vooral gezien worden als iemand die nog volop meedoet. Wie dat woord “senior” op de gevel zet, kan het hek beter dichtgooien.

Er is werk aan de winkel. Toegankelijke accommodaties zonder dat het op een ziekenhuis lijkt. Dagattracties die op doordeweekse dagen niet leeg staan, maar juist hun mooiste programma draaien. Prijzen die niet voelen als een bejaardenkorting, maar als een uitnodiging.De demografie liegt niet. De babyboomers gaan niet stilzitten, die gaan reizen. De vraag is alleen bij wie.

Wie nu investeert, vult straks de lege weekdagen. De rest blijft zitten met een prachtig zwembad en een parkeerplaats vol tuimelende bladeren. Ik weet al waar ik mijn geld op zet. Op de actieve senior (met e-bike?).

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *