Helft Nederlanders verlangt naar eenvoud op vakantie: luxe minder belangrijk
Bijna twee derde kiest liever voor een langere eenvoudige vakantie dan voor een korte luxe reis
Vakanties lijken steeds grootser en luxer te worden, maar veel Nederlanders verlangen juist naar het tegenovergestelde. Bijna de helft van de Nederlanders heeft het gevoel dat vakanties tegenwoordig steeds uitbundiger worden. Tegelijkertijd verlangt een vergelijkbaar aandeel Nederlanders weleens naar een eenvoudige vakantie waarbij luxe minder belangrijk is.Opvallend is bovendien dat slechts een derde van de Nederlanders het op vakantie graag luxer heeft dan thuis.
Dat blijkt uit onderzoek van Univé, uitgevoerd door PanelWizard onder 1.067 Nederlanders. Die behoefte aan eenvoud blijft niet beperkt tot een verlangen. Bijna twee derde van de Nederlanders geeft aan liever te kiezen voor een langere eenvoudige vakantie dan voor een kortere luxe reis.
Niet alleen een kwestie van geld
Hoewel stijgende reiskosten een rol spelen bij vakantiekeuzes, kiezen veel Nederlanders niet alleen vanwege de kosten voor een eenvoudigere vakantie. Ongeveer de helft zegt sneller voor een eenvoudigere vakantie te kiezen vanwege hogere reiskosten. Tegelijkertijd geeft een bijna even grote groep aan bewust te verlangen naar een vakantie waarbij luxe minder belangrijk is. Zo is een eenvoudige vakantie niet alleen het gevolg van een praktische afweging, maar ook een bewuste keuze.
Ervaringen belangrijker dan luxe
Voor veel vakantiegangers draait een reis steeds meer om wat zij meemaken. Bijna de helft van de Nederlanders zegt tijdens vakanties vaker op zoek te zijn naar unieke of bijzondere ervaringen. Ook vindt ruim een derde een avontuurlijke vakantie aantrekkelijker worden dan een ontspannen vakantie. Vooral jongvolwassenen lopen daarin voorop. Bijna drie kwart van de Nederlanders onder de 30 jaar zegt tijdens vakanties steeds vaker op zoek te zijn naar unieke ervaringen. Meer dan de helft van deze groep vindt een avontuurlijke vakantie aantrekkelijker worden dan een ontspannen vakantie.
‘Een geslaagde vakantie hoeft niet groots of luxe te zijn’
Volgens Univé kiezen reizigers steeds vaker voor vakanties waarbij ervaringen belangrijker zijn dan luxe.Aafke Bos, specialist Reisverzekeringen bij coöperatie Univé: “Voor veel mensen draait een geslaagde vakantie niet om luxe, maar om tijd hebben voor elkaar, nieuwe ervaringen opdoen en even loskomen van de dagelijkse drukte. Dit onderzoek laat zien dat veel Nederlanders daar heel bewust voor kiezen. Juist als je kiest voor een andere manier van reizen, is het verstandig om vooraf stil te staan bij wat je nodig hebt onderweg. Een passende reisverzekering hoort daar net zo goed bij als een goede voorbereiding.”